Návštěva Galerie Slováckého muzea v Uherském Hradišti

Listopad 20th, 2015 | Posted by Irena Šichová in Aktuality

V pátek 20 listopadu 2015 navštívili žáci čtvrtého a pátého ročníku naší školy Galerii Slováckého muzea v Uherském Hradišti. Stejně jako žáci 1. – 3. ročníku  jsme si nenechali ujít výstavu ilustrátorky dětských knížek Heleny Zmatlíkové. Žáci si prohlédli velké množství ilustrací vystavených ve výstavním sále. Poutavý výklad k jednotlivým souborům ilustrací podala žákům paní Mgr. Marie Martykánová. Měli jsme velkou radost z toho, že žáci mnoho ilustrací znali z leporel a knížek, se kterými se setkávali od svého nejranějšího dětství.

Protože měli žáci za úkol přinést si na výstavu knížky s ilustracemi Heleny Zmatlíkové, pokračoval program besedou o těchto knížkách. Každý žák přečetl ze své knížky krátkou ukázku. Mnozí si tak připomněli známé příběhy.

Tato výstava s výukovým programem se všem velice líbila. Byla také jednou z cest, jak podporovat zájem našich žáků o četbu knížek.