Filharmonie Bohuslava Martinů

Březen 1st, 2016 | Posted by Irena Šichová in Aktuality

Na úterý 1.března jsme se všichni velmi těšili, čekala nás totiž cesta do Zlína na výchovný koncert Filharmonie Bohuslava Martinů s názvem Nástroje orchestru se představují. V příjemném prostředí Kongresového centra jsme vyslechli skladby Maurice Ravela  - Má matka husa a Sergeje Prokofjeva  - Péta a vlk, které byly doplněny také videoprojekcí. Pořadem nás provedl dirigent a současně i moderátor Vojtěch Jouza. Úvod koncertu patřil pohádkám O šípkové Růžence, O Palečkovi,  Kráska a Zvíře, po kterých následoval pohádkový příběh o Péťovi. Žáci se seznámili s velkým symfonickým orchestrem, který tvoří různé hudební nástroje a ty se se od sebe liší svým tvarem, velikostí, barvou zvuku i technickými možnostmi. Hodinka s příjemnými skladbami byla jako pohlazení na duši a všichni jsme se vraceli do školy mile naladěni.