Kde domov můj – projektový den

Říjen 25th, 2018 | Posted by Jana Kurtišová in Aktuality

Čtvrtek 25. října byl pro naše školáky docela jiný než obvykle. Místo tradiční výuky jsme si v pracovních skupinách připomněli stoleté výročí založení první Československé republiky.

Připravena byla čtyři výuková stanoviště, na kterých žáci plnili různé úkoly, seznámili se s kraji ČR a jejich zajímavostmi, poznávali osobnosti vědy a techniky, spisovatele, ale i slavné sportovce. Další pracovní témata byla státní symboly a osobnost T.G. Masaryka.

Na závěr celého snažení čekalo žáky překvapení. Balonky v barvě trikolory naplněné héliem jsme spolu s malým přáníčkem vypustili při zpěvu státní hymny k obloze. Atmosféra byla úžasná, zažili jsme opravdu krásné dopoledne.