Objevujeme vlastnosti světla a tepla

Květen 31st, 2016 | Posted by Irena Šichová in Aktuality

V úterý 31. května jsme se již potřetí v tomto školním roce setkali k prezentaci žákovských prací našeho celoročního projektu Objevujeme. Tentokrát s příchodem teplých dnů jsme se zaměřili na zkoumání vlastností světla a tepla. Na řadu se tak dostala poslední skupina žáků, aby nás seznámila s výsledky svých pokusů a objevů.První experiment nám navodil atmosféru domácího minikina, potom jsme četli písmena pomocí prstů se zavázanýma očima, chytali jsme led na udici nebo jsme působením tlaku zkoumali lepivost ledu. Dalším pokusem jsme zjišťovali, který materiál nejlépe vede teplo. Zaujetí všech pozorovatelů vyvolal pokus, při kterém naši badatelé předvedli , jak lze vytvořit malý stolní ohňostroj. Nakonec jsme se seznámili s výrobou slunečních hodin a tímto jsme si vysvětlili, proč pozorujeme pohyb Slunce po obloze.