Exkurze do VIDA science centra Brno

Duben 4th, 2018 | Posted by Irena Šichová in Aktuality

Celá naše škola se ve středu 4. dubna vypravila autobusem do VIDA – science centra v Brně. Toto centrum bylo vybudováno jako zábavný vědecký park pro všechny, co se zajímají o vědu a chtějí si pokusy sami vyzkoušet. Naší  školáci si také v rámci výukového programu ALCHIMISTÉ, jehož tématem byly změny a vlastnosti skupenství látek,  některé pokusy ověřili.

Například jak nafouknout balónek aniž se ho dotkneme, které látky jsou lehčí a které těžší. Co je to suchý led. Kluky zase zajímalo, jak funguje převodovka, příliv a odliv, odstředivá síla, jak se vyrábí elektřina vlastní silou. Holky zaujala činnost srdce, hudební koberec, přestavitelná nábytková stěna.

Všichni jsme si to v Brně užili a těšíme se na další návštěvu VIDA-centra.

Děkujeme našim rodičům, že nám tuto exkurzi umožnili.