Kde domov můj – Zlínský kraj

Leden 30th, 2019 | Posted by Jana Kurtišová in Aktuality

Projektový den se konal 30. ledna. Byl zaměřen na geografické zajímavosti a osobnosti Zlínského kraje. Pracovali jsme ve čtyřech skupinách. Žáci páté třídy prezentovali téma daného stanoviště a pomáhali ostatním plnit zadané úkoly. V první třídě jsme zkoumali mapu našeho kraje, pohoří, řeky a úvaly. Posléze jsme studovali znak a vlajku kraje. V prostoru družiny byly turistické zajímavosti, historické stavby, hrady a další významná místa, např. Svatý Hostýn, rozhledna Vartovna, hrad Loukov, Pulčínské skály, Valašské muzeum v přírodě… Další stanoviště bylo zaměřeno na osobnosti, např jsme se dozvěděli mnohé o Emilu Zátopkovi, Hermíně Týrlové, Karlu Zemanovi, také o slavných architektech – Evě Jiřičné a Dušanu Jurkovičovi, ale největší oblibě u dětí se těší Zdeněk Miler a Miloš Macourek. Poslední téma bylo věnováno zřejmě největší osobnosti našeho kraje, Tomáši Baťovi a jeho plánům rozvoje regionu. Projektový den jsme si všichni užili.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.