Exkurze do Brna

Leden 29th, 2019 | Posted by Irena Šichová in Aktuality

V úterý 29. ledna jsme se vydali na celodenní exkurzi. Naším prvním cílem byla Hvězdárna a planetárium Brno, kde jsme se těšili na pořad Planety: Cesta sluneční soustavou. V planetáriu jsme  nejdříve zaujatě pozorovali hvězdnou oblohu a při tom poznávali nejnápadnější souhvězdí. Jediné vesmírné těleso, na kterém dosud přistáli lidé, je Měsíc a na něm začala také naše výprava, dále jsme pozorovali možné známky života na Marsu, ale  hned na to jsme se už nezadržitelně vzdalovali ke čtyřem plynovým obrům – Jupiteru, Saturnu, Uranu a Neptunu. Průzkum vesmíru je pro nás fascinující a jako pomyslní kosmonauti jsme měli také příležitost pozorovat naši planetu Zemi pohledem z vesmíru. Tímto cestováním nám hodně vytrávilo a po přistání jsme jsme spěchali na naše svačiny. Před sebou jsme měli ještě návštěvu Technického muzea v Brně. Měli jsme možnost prohlédnout si expozice muzea a nejvíce času jsme věnovali výstavě Průmysl na Moravě 1918, která byla zaměřena na dobu vzniku naší republiky až do roku 1928. Nahlídli jsme do života tehdejších dělníků a továrníků, do doby, kdy parní sílu začínala nahrazovat elektřina. Prošli jsme průmysl strojírenský a těžký, průmysl potravinářský, textilní i obuvnický. Ukázali jsme si konkrétní firmy a klíčové osobnosti, které se o rozmach průmyslu zasloužily. Nás ale ještě čekala i výtvarně technická dílna Plují, jezdí, létají, na které jsme si vyrobili mini modely letadýlek či parníků. Cestou domů jsme přemýšleli o spoustě zážitcích, které nás tento den provázely.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.