Napajedelské plavení

Červen 19th, 2019 | Posted by Jana Kurtišová in Aktuality

Náš první výlet začal v úterý 18. června plavbou lodí Morava ze Spytihněvi do Napajedel. Pluli jsme se sympatickým kapitánem po řece Moravě a pozorovali jsme řeku i pobřeží s vodním ptactvem. Zaujalo nás povídání paní průvodkyně o účelu vybudování Baťova kanálu, ale i možnost rekreačního putování, třeba i s koly.

V Napajedlech jsme si prohlédli věhlasný hřebčín s výkladem paní chovatelky o  historii chovu koní, jejich tréninku i slavných vítězstvích na dostizích. Měli jsme i možnost vejít do stáje s hříbaty, což bylo velmi hezké.

Při plavbě lodí zpět jsme proplouvali plavební komorou a obdivovali technickou dokonalost zdymadel.

Mnozí si koupili na lodi suvenýry, které jim kromě vzpomínek  budou  připomínat  tento krásný výlet.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.