Exkurze do Prahy

Květen 4th, 2022 | Posted by Irena Šichová in Aktuality

Ve středu 4. května jela naše pátá třída v šest hodin ráno vlakem do Prahy. O půl desáté jsme dojeli na hlavní nádraží a šli jsme na metro, trasou C jsme se dostali až na Vyšehrad. Prošli jsme se po hradbách a navštívili jsme Vyšehradský hřbitov, na kterém jsou uloženy osobnosti jako např. Bedřich Smetana, Božena Němcová, Jan Neruda, Mikoláš Aleš. Potom jsme se vydali podle Vltavy kolem Tančícího domu k Národnímu divadlu. Přešli jsme most a lanovkou jsme vyjeli na Petřín, kde jsme navštívili Zrcadlové bludiště. Od Petřínské rozhledny jsme se šli podívat na Loretu, jejíž zvonkohra právě hrála. Odtud to už byl jen kousek na Pražský hrad, na kterém jsme viděli Chrám sv. Víta a dočkali jsme se i střídání hradní stráže. Přes Karlův most jsme zamířili na Staroměstské náměstí k radnici, abychom se podívali na odbíjející orloj. Odtud jsme zamířili k Prašné bráně a dále na Václavské náměstí. Tam jsme se občerstvili v KFC i McDonaldu. Pak už jsme šli na vlakové nádraží, nastoupili jsme do vlaku a o půl sedmé večer jsme odjížděli z Prahy. Vrátili jsme se v zpět v deset hodin večer. Výlet byl moc super!

Lenča, Jirka, Marťa, Vojta

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.