Celoroční projekt Učíme se venku – podzim

Říjen 11th, 2022 | Posted by Libuše Čechová in Aktuality

V úterý 11. října jsme v rámci podzimní části celoročního projektu Učíme se venku vyrazili do Kněžpolského lesa. Přestože nás ráno zaskočil drobný déšť, nakonec nám cestu zpříjemnily i teplé paprsky podzimního sluníčka. A to nejen ty, které byly nakreslené před vchodem do školy, neboť první aktivita byla zaměřena na seznámení se sluneční soustavou. Krokování nám napomohlo k utvoření představy o vzájemné vzdálenosti mezi planetami. V průběhu našeho putování jsme sbírali zajímavé přírodniny. Velmi se nám líbila aktivita na vyhledávání předmětů v přírodě, které měly tvar těles (krychle, kvádru, koule, kužele, válce a spirály) a začínaly na písmenko P a M. Při barevném vyhledávání přírodnin jsme náhodně objevili lebku psovité šelmy. Dopoledním pobytem v Kněžpolském lese se nám podařilo zábavnou formou procvičit znalosti z mnoha vyučovacích předmětů i prožít malá dobrodružství při objevování přírody. Prospěšným pro naše zdraví byl i samotný pobyt na čerstvém vzduchu. Velké poděkování patří Mgr. Monice Havláskové ze SVČ Klubko, která se na projektovém dnu organizačně podílela.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.