Velká Morava láká k prostřenému stolu

Květen 19th, 2023 | Posted by Tereza Lukašíková in Aktuality

V pátek 19. května jsme se žáky 4. a 5. ročníku zúčastnili výukového programu Velká Morava láká k prostřenému stolu pořádaným Slováckým muzeem ve Starém Městě. Nejprve jsme zhlédli krátký, zato velmi poutavý film o Velké Moravě a poté jsme se vydali k základům velkomoravského kostela a ukázce nálezů kostrových hrobů. Zde jsem také zhlédli repliky dobových oděvů, obuvi, šperků a pracovních nástrojů, které nám paní průvodkyně opravdu zajímavě komentovala. Po prohlídce jsme se vydali ven na čerstvý vzduch, kde už nás čekala příprava placek pečených na kameni. Jako nejlepší část programu pak žáci hodnotili jejich následnou konzumaci, kterou si vylepšili tvarohem, jogurtem, mákem, marmeládou či medem. Bez povšimnutí jsme nenechali ani multimediální expozici Příběh Konstantina a Metoděje a závěrem jsem se přenesli do doby lovců mamutů v expozici Pravěk Uherskohradišťska. Děkujeme Slováckému muzeu za skvělý program a budeme se opět těšit na další.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.