Author Archives: Tereza Lukašíková

Velká Morava láká k prostřenému stolu

Květen 19th, 2023 | Posted by Tereza Lukašíková in Aktuality - (Komentáře nejsou povoleny)
IMG_9110

V pátek 19. května jsme se žáky 4. a 5. ročníku zúčastnili výukového programu Velká Morava láká k prostřenému stolu pořádaným Slováckým muzeem ve Starém Městě. Nejprve jsme zhlédli krátký, zato velmi poutavý film o Velké Moravě a poté jsme se vydali k základům velkomoravského kostela a ukázce nálezů kostrových hrobů. Zde jsem také zhlédli repliky dobových oděvů, obuvi, šperků a pracovních nástrojů, které nám paní průvodkyně opravdu zajímavě komentovala. Po prohlídce jsme se vydali ven na čerstvý vzduch, kde už nás čekala příprava placek pečených na kameni. Jako nejlepší část programu pak žáci hodnotili jejich následnou konzumaci, kterou si vylepšili tvarohem, jogurtem, mákem, marmeládou či medem. Bez povšimnutí jsme nenechali ani multimediální expozici Příběh Konstantina a Metoděje a závěrem jsem se přenesli do doby lovců mamutů v expozici Pravěk Uherskohradišťska. Děkujeme Slováckému muzeu za skvělý program a budeme se opět těšit na další.

McDonald´s Cup

Květen 3rd, 2023 | Posted by Tereza Lukašíková in Aktuality - (Komentáře nejsou povoleny)
IMG_3335

Naše škola se tento školní rok zapojila do největšího školního fotbalového turnaje pro žáky základních škol. Jedná se o soutěž McDonald´s Cup, která letos poprvé otevřela kategorii pro malotřídní školy. Součástí této soutěže byla i možnost ukázkové tréninkové hodiny s Grassroots trenéry FAČR, která proběhla dne 25. dubna pod vedením pana Mgr. Ondřeje Machaly. Počasí nám naštěstí přálo, a tak si děti daly nejen pořádně do těla, ale také se pořádně bavily.

Vše vyvrcholilo turnajem okresního kola pořádaného 3. května na Městském stadionu v Uherském Hradišti, kde i přes chladné počasí žáci usilovali o co nejlepší výkony. Po odehrání všech zápasů jsme se nakonec umístili na čtvrtém místě. Do krajského kola jsme sice nepostoupili, ale odměnou nám bylo skvěle strávené dopoledne i obdržený diplom. Velké poděkování patří také panu Mgr. Filipovi Hančíkovi, který s dětmi od samého začátku poctivě trénoval a podpořil je i na samotném turnaji v okresním finále.

McDonald´s Cup – diplom

Zazpívej, slavíčku

Únor 27th, 2023 | Posted by Tereza Lukašíková in Aktuality - (Komentáře nejsou povoleny)
IMG_0133

Stejně jako každý rok, i letos proběhla na naší škole pěvecká soutěž Zazpívej, slavíčku. Celkově se uskutečnila dvě kola, a to kolo třídní, které bylo povinné pro všechny žáky a kolo školní, do kterého se prozpívali ti nejlepší pěvci. Celkem postoupilo čtrnáct žáků ve dvou kategoriích. Všichni žáci podali před porotou skvělé pěvecké výkony, a proto byli na konci soutěže oceněni menší sladkou odměnou. Výherci prvního až třetího místa navíc obdrželi diplom a tematickou medaili ve tvaru slavíčka. Součástí ocenění byla i cena diváka, kterou získala zarapovaná písnička Bude zima, bude mráz. Výhercům ještě jednou gratulujeme.

1. kategorie:

1.místo Edita Malušková

2.místo Vít Kupec

3.místo Šimon Ševčík

2. kategorie:

1.místo Jiří Jaitner

2.místo David Jagoš

3.místo Amálka Hoferová

Cenu diváka obdržela Simona Blažková.

Rozsvícení kněžpolského betléma

Prosinec 18th, 2022 | Posted by Tereza Lukašíková in Aktuality - (Komentáře nejsou povoleny)
DSC_00602

V neděli 18. prosince 2022 proběhlo dlouho očekávané rozsvícení kněžpolského betléma. S žáky základní školy jsme se na tuto událost dlouho těšili, a proto jsme se už v listopadu pustili do nacvičování vánočních písní. Ke zpěvu jsme vybrali čtyři méně tradiční vánoční písně a známou koledu Štědrý večer nastal. Tu si s námi na konci zazpívali i rodiče a ostatní diváci. Aby na vystoupení nic nechybělo, všechny písně žáci doprovodili hudebními nástroji, díky kterým zněly písně opravdu příjemně. Po konci vystoupení pak žáci obdrželi menší sladké občerstvení a šli si společně s rodiči vyslechnout překrásné vystoupení kněžpolské scholy. I přes opravdové zimní teploty se celá akce velmi vydařila a těšíme se opět příští rok.

Evropský den jazyků

Září 26th, 2022 | Posted by Tereza Lukašíková in Aktuality - (Komentáře nejsou povoleny)
P1160991

S přibývající důležitostí jazykového vzdělávání ani tento rok naše škola neopomenula oslavit Evropský den jazyků. Ten se slaví na iniciativu Rady Evropy od roku 2001 a připadá na 26. září. Jeho cílem je podpora jazykového vzdělávání spolu s uvědoměním si jeho důležitosti. Společně se žáky čtvrtého a pátého ročníku jsme chtěli mladším žákům ukázat, že v Evropě nenajdou jen češtinu a angličtinu, kterou se zde od druhého ročníku učí, ale skrz Evropu mohou jazyků slyšet mnohem více. Proto jsme si připravili scénky v celkem čtrnácti jazycích (od portugalštiny až po finštinu) na téma v restauraci. Nechyběla ani typická hudba daných zemí a žáky ručně vyráběné makety. Celé představení se žákům opravdu povedlo. Nebáli se do rolí ponořit a výsledkem bylo i skvělé herecké představení. Celý projekt byl pak zakončený pěti stanovišti s tematickými úkoly, za jejichž splnění bylo žákům uděleno razítku do pasu. Celkově se nám projekt povedl dle našich představ a těšíme se opět příští rok.