Evropský den jazyků

Září 26th, 2023 | Posted by Irena Šichová in Aktuality

Dne 26. října se slavil Evropský den jazyků. Na naší škole jsme opět nemohli tento významný den opomenout, a proto se žáci 4. a 5. ročníku stali učiteli a žákům nižších ročníků odprezentovali země a jejich jazyky. Nejprve se žáci dozvěděli základní informace a dané zemi, poté se naučili pár základních slovíček a pak už následovala krátká pohádka v daném jazyce. Zazněly ale i typické písně a tance zemí jako například flamenco ve Španělsku nebo i skotské tance. Letos se představily jazyky z deseti zemí Evropy. Objevila se zde i náročná maďarština. Letošním tématem bylo kino. Žáci měli připraveny lístky do kina, ale i občerstvení v podobě popcornu. Celý den proběhl zdařile a už se těšíme na příští rok.