Školní výlet do Luhačovic

Červen 13th, 2014 | Posted by Libuše Čechová in Aktuality

V úterý 10. 6. se žáci 1. ročníku,  společně s některými žáky 2. ročníku,  vydali na plánovaný výlet do lázeňského města Luhačovic. Již cestování vlakem bylo pro mnohé děti očekávanou atrakcí.

První částí našeho výletu se stala návštěva Muzea luhačovického Zálesí a výstava, na které jsme se seznámili s historií zdejšího lázeňství , osobností architekta Dušana Jurkoviče a ochutnali nejznámější pramen Vincentku, podávanou s mlékem.  Po programu nás čekala prohlídka města s putováním po místních pramenech- Ottovky a Vincentky. O  svačiny jsme se spravedlivě podělili s místními rybičkami a kachničkami. Horké počasí nás zlákalo k osvěžení u malého jezírka, kterému nikdo z dětí neodolal. Tak jako nabídce místní zmrzliny a ochutnávce lázeňskách oplatků.  Domů jsme se vrátili plni krásných zážitků z příjemně prožitého dne.