KIDS TO KIDS – Děti dětem

Červen 19th, 2015 | Posted by Irena Šichová in Aktuality

V rámci mezinárodního humanitárního programu KIDS TO KIDS jsme se podíleli ve spolupráci  se zástupcem firmy Everest Ayurveda panem Markem Šoltou na přípravě dárkových balíčků pro děti zemětřesením postiženého Nepálu. Naším úkolem bylo připravit balíček, který měl obsahovat kartáček a zubní pastu, tuhé mýdlo a ručník, propisku, tužku a pastelky, blok na kreslení A5, výživnou tyčinku, ořechovou směs či sušené ovoce. Takto vytvořené balíčky jsme doplnili kartičkou s informacemi o sobě, o škole a případně i se svou fotografií.

Naše děti tak mají příležitost uvědomit si svou sounáležitost  s dětmi z jiné vzdálené země, ve které bylo vlivem přírodní katastrofy poničeno mnoho škol a vesnic, kde mnoho dětí ztratilo střechu nad hlavou a prožívají chudobu a strádání. Děkujeme všem zapojeným dětem základní školy, ale i mateřské školy za účast na tomto projektu.