Hasík – program HZS ZLK

Říjen 15th, 2015 | Posted by Irena Šichová in Aktuality

Ve dnech 30. září a 15. října proběhly ve druhé třídě návštěvy Hasíka – preventivního programu v protipožární ochraně. Dva členové hasičského sboru seznámili žáky s různými situacemi, kdy můžou sami zavinit požár při hraní se s hořlavými předměty, případně když si mobil s nabíječkou schovají pod peřinu nebo když ve spěchu zapomenou vypnout elektrický spotřebič. Také nás naučili, co dělat a jak se chovat, kdyby vznikl požár ve škole, seznámili nás s hlásičem požáru i únikovým východem. Vyzkoušeli jsme si, jak správně volat o pomoc v případě požáru v domácím prostředí nebo jak se držet u země, kde není tolik kouře. Všichni žáci byli na závěr programu odměněni  tématickými omalovánkami.