Minisčítání 2015

Prosinec 1st, 2015 | Posted by Ludmila Vaverková in Aktuality

V letošním školním roce se žáci čtvrtého a pátého ročníku naší školy zapojili do třetího ročníku projektu Českého statistického úřadu s názvem Minisčítání 2015. Žáci si zábavnou formou přiblížili principy statistiky, vyzkoušeli si vyplňování dotazníku na internetu a po skončení celé akce se učili číst v grafech a diskutovali o zjištěných skutečnostech. Odpovědi na všechny otázky byly pro danou školu a třídu zpracovány do velmi přehledných sloupcových nebo kruhových diagramů.

Praktickou formou si velmi srozumitelným a poutavým způsobem rozšiřovali učivo matematiky. Výsledky Minisčítání 2015 jsou dostupné na webových stránkách www.miniscitani.cz.