Exkurze do Brna

Únor 12th, 2024 | Posted by Irena Šichová in Aktuality

V pondělí 12. února jsme v ranních hodinách vycestovali do Hvězdárny a planetária Brno, kde jsme navštívili představení Tajemství gravitace: Po stopách Alberta Einsteina 2D. Průvodci při hledání odpovědí na otázky spojené s gravitací byli postavičky Felix a ALBYX3, kteří nám vysvětlili, proč kolem nás všechno padá směrem k zemi, ale i proč na nás v takovém případě nespadne Mezinárodní kosmická stanice. Zajímavostí pořadu pro nás byla i orientace na hvězdné obloze kopule digitária. Potom jsme se vrhli na nákup suvenýrů v astro-obchůdku a navštívili jsme vědeckou stezku venku před budovou hvězdárny.

https://www.hvezdarna.cz/stezka/

Odpoledne jsme strávili exkurzí ve společnosti S.A.B. Aerospace s.r.o. v Brně. Při prezentaci jsme se dozvěděli, že SAB navrhuje, vyvíjí a integruje systémy, subsystémy a komponenty pro Evropskou kosmickou agenturu (ESA) a veřejné a soukromé společnosti v kosmickém průmyslu. V Clean roomu jsme dostali příležitost proměnit se v takové vývojáře a ze stavebnice Merkur jsme v rámci svého týmu sestavovali model podle zadaného návrhu. Děkujeme za milé přijetí.

Den plný vesmírných zážitků nám rychle utekl a přišel čas na zpáteční cestu k domovu.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.