Preventivní program Policie ČR + Besip

Duben 3rd, 2024 | Posted by Irena Šichová in Aktuality

Ve středu 3. dubna do naší školy přijali pozvání dva příslušníci Policie ČR a krajský koordinátor Besip, kteří žákům v rámci prevence dopravní výchovy připravili poučný program.

Preventistka Policie ČR por. Bc. Milena Šabatová seznámila žáky s náročnou prací policistů. Povídali si o bezpečném a správném chování při cestě do školy a při přecházení vozovky, při jízdě na kole, při hře venku a při setkání s cizím člověkem. Žáci si navíc měli možnost zahrát dopravní kolo štěstí a za pozornost a předvedené znalosti dostávali malou odměnu. Společně si připomněli linky tísňového volání a zopakovali si, jak na ně správně zavolat.

Na stanovišti dopravního policisty si žáci mohli důkladně prohlédnout vybavení nového policejního vozidla Škoda Kodiaq, což se všem velmi líbilo. Taky si postupně největší odvážlivci vyzkoušeli nasadit neprůstřelnou vestu a zjistili, že je to pořádná zátěž.

Třetí stanoviště pod dohledem zástupce Besipu pana Zdeňka Patíka nabídlo žákům jízdu zručnosti na koloběžce. Úkolem bylo projet překážky bez nehody. Někteří, ale dokázali „zbourat garáž“, i tak ale za odměnu dostali všichni reflexního besip medvídka.

A reakce dětí:

Nejvíc se nám líbila Škodovka, auto mělo hodně vymožeností.

Houkali jsme houkačkami.

Jezdili jsme na koloběžce.

Dostali jsme za odměnu plyšáky, nálepky a tiskátka.

Hodně nás to bavilo.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.